2011_07_Černá Hora - 1. část - Cesta a Durmitor
Název
2011_07_Černá Hora - 1. část - Cesta a Durmitor
Popis
Na hory do Černé Hory s CK Alpina. Cesta: Z Brna přes Maďarsko, Srbsko do Černé hory. Zastávka v městečku Pljevlja (nejvyšší minaret na Balkáně) a na mostě přes kaňon řeky Tara, pak do Žabljaku (kemp). 4-denní přechod Durmitoru "natěžko": 1.den - autobusem k vesnici Komarnica, kaňonem řeky Komarnica na tábořiště u pramene Šarban (1670 m). Celkem 19 km, převýšení 900 m, dopoledne hezky, celé odpoledne déšť. 2.den - Z táořiště přes sedlo Škrčko ždrijelo (2114 m) sestup do doliny nad Škrško jezera, odtud nalehko přes sedlo Samar (2075 m), kolem jezírka Zeleni vir(2028 m) na Bobotov kuk (2523 m). Pak sestup k Malému Škrčku jezeru na tábořiště (1711 m). Celkem 13 km, převýšení 1600 m, celý den polojasno, dost větrno. 3.den - Od Škrčko jezera na vrchol Planinica (2330 m), traversem do sedla Velika Struga (2274 m), sestup k Ledové jeskyni a na tábořiště v dolině Lokvica (1776 m). Celkem 10 km, převýšení 1300 m. Celý den zima, déšť, mlha a vítr. 4.den - Z Lokvice na sedlo Velika previja (2145 m), nalehko na Veliki medjed (2287 m), pak sestup k Črnemu jezeru a do kempu v Žabljaku. Celkem 15 km, převýšení 1000 m. Dopoledne a kolem poledne polojasno, větrno, odpoledne déšť.
Období
Statistiky
- 107 fotek
- 1 se líbí
Fototechnika
Konica Minolta DiMAGE Z3Nastavení
Fotoknihy z vašich fotek
Vyberte si z předchystaných knih pro Vás nebo vytvořte zcela novou.
Pexeso z vašich fotek
Stačí vybrat jen 32 fotek. Ostatní za Vás uděláme my.